Започва регистрацията за конкурса „Дигитални новатори в образованието“

По традиция кампанията и церемонията по награждаването ще се проведат под патронажа на Министъра на образованието и науката

Започва регистрацията за конкурса „Дигитални новатори в образованието“

Имаме удоволствието да Ви съобщим, че Българската асоциация по информационни технологии днес обяви старта на тазгодишното издание на „Дигитални новатори в образованието“.

Ние от Дейта плюс за поредна година сме един от спонсорите на конкурса за учители и с радост споделяме с Вас прессъобщението на БАИТ:

„От днес, 3 май 2023 г., започва регистрацията за участие в конкурса за учители „Дигитални новатори в образованието“ за 2023 г., организиран от БАИТ за четвърта поредна година.

Целта на конкурса е да отличи и насърчи добрите практики в използването на дигитално съдържание, връзката на училищата с бизнеса и подготовката за изграждане на STEM центрове.

Конкурсът търси учителите – дигитални новатори, преподаващи от 1-ви до 12-ти клас.

Могат да участват всички учители, включително помощник-учители, обучаващи ученици от 1-ви до 12-ти клас по всички учебни дисциплини, включени в учебните програми на МОН. Всеки учител може да кандидатства или да бъде номиниран* в една или повече категории. (*При номинациите също се изисква попълването на всички полета на формуляра за кандидатстване, както и доказателствен материал в подкрепа на кандидатурата.)

Регистрацията в конкурса става чрез подаване на Формуляр за кандидатстване, достъпен на сайта на БАИТ.

Краен срок за регистрация: 26.05.2023 г. до 17:00 ч.

В подкрепа към кандидатурите:

Ще се приемат линкове към мнения, референции, коментари от ученици и родители във Facebook, LinkedIn, учебни платформи, получени по имeйл, резултати от тестове, видео материали, линкове към материали и видео материали.

Конкурсът ще определи носителите на отличия в следните 4 категории:

  1. Технологични иновации:

  • Приложение на ИКТ в цялостния обучителен процес – тестове, домашни, визуализация и примери;
  • Допълнителни технологични иновации – симулационни среди, автоматизация, генериране на уникални тестове с еднаква степен на трудност (оценяване и индивидуализиране), проверка за авторство;
  • Използване на специални технологични средства в извънкласната дейност – 3D принтери, системи за проектиране с компютър /CAD системи/, виртуална реалност и др.;
  • Принос за усвояване на материала (сравнение на резултати от тестове с предишни години).
  1. Качествено учебно съдържание:

  • Интерактивно представяне на съдържанието: ангажиране на учениците в провеждането и подготовката на учебния час;
  • Учене чрез забавление с платформа, базирана на игри и построяване на различни светове, която насърчава творчеството, сътрудничеството и решаването на проблеми /игри, викторини и други форми със състезателен елемент/;
  • Обратна връзка от родители , ученици и гостуващи лектори;
  • Многократно използване от други учители и/или училища.
  1. Практическа насоченост на преподаването по информационни технологии:

  • Участие на учители в НП „Бизнесът преподава“ (чрез актуализиране на знанията и запознаване с примери от практиката за повишаване на практическата насоченост на преподаването и/или използване на специалисти от практиката като помощник-учители, гостуващи лектори). Използване в учебния процес на практически примери и познания за нови технологии, придобити по време на обучение във фирмите;
  • Други форми на сътрудничество с бизнеса с цел практическата насоченост на обучението в клас;
  • Извънкласни форми на сътрудничество с бизнеса – стажове, кръжоци и посещения във фирми.
  1. Принос за качествено изграждане на STEM център:

  • Подготовка за използване на STEM центъра в учебния процес;
  • Подготовка на атрактивно и интерактивно съдържание за извънкласната дейност/клубове;
  • Подготовка на учители за успешна работа с технологичните средства в STEM центъра;
  • Програми за формиране на интереса към STEM;
  • Програми за формиране на STEM умения.

Журито, което включва членовете на Управителния и Контролния съвети на БАИТ, ще отличи най-добрите кандидатури от 1-во до 3-то място във всяка от четирите категории.

Победителите ще бъдат отличени на официална церемония в ТехноМеджикЛенд на 27.06.2023 г.

 Спонсори на конкурса:

Кейсием, VMware България, Акронис България, Есри България, ТехноЛогика, Дейта плюс

В партньорство с:

Bloomberg TV Bulgaria, DevStyler, Karieri.bg, Uchi.bg, EduTechFlag, Учители.бг, Teacher.bg, Digitalk

            За БАИТсъздадена през 1995 г., в нея пряко членуват 100+ компании, за които работят 16 000  ИКТ специалисти и генерират 5.11 млрд. лв. годишен оборот или около 4% от БВП на страната. Компаниите покриват целия ИКТ спектър – софтуер, хардуер, телекомуникации, системна интеграция, финтех, интернет доставчици, IoT, Game разработчици, киберсигурност и др. “

Успех на всички участници!

Още по темата

Нови функционалности в софтуер за бизнеса- Дейта плюс 360 ERP, Мобилен Търговец, и Мобилен Склад през април

Новите функционалности в нашия софтуер за бизнеса – Дейта плюс 360 ERP, Мобилен Търговец, и Мобилен Склад, които добавихме през април месец оптимизират процесите Ви. В Дейта плюс 360 ERP, основният софтуер за бизнеса на Дейта плюс: Добавени са нови…

Прочети повече

Поддръжка на софтуер през почивните дни на май месец

През месец май отново има много официални неработни дни – 1-ви, 8-и, 24-ти май са все почивни дни. Но нуждата от поддръжка на софтуер може да се появи по всяко време. Затова отново сме осигурили дежурни консултанти, които осигуряват поддръжка…

Прочети повече

Новият модул „Планирани задачи“ е на пазара.

Оставаме верни на принципа си непрекъснато да усъвършенстваме нашия софтуер за склада и всички продукти, които разработваме. Представяме Ви най-новата функционалност, която дoбавихме, а именно – автоматично изпълнение на задачи от софтуера в конкретен ден и час. Нарекохме модулa, който…

Прочети повече

За повече информация,
моля свържете се с нас на: